Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu

Przetargi: Odpowiedź na pytanie \" Dostawa oleju napędowego ON dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu od 01.01.2014 do 31.12.2014

Międzybórz, 19.11.2013 r.  

 

                                                                        Do wszystkich Wykonawców

Dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego  w trybie przetargu nieograniczonego na: „Dostawa oleju napędowego ON dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu od 01.01.2014r. do 31.12.2014r”.

                                              

Odpowiedź na pytanie

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu, działając zgodnie z art. 38  ustawy z dnia  29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759) udziela odpowiedzi na pytanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę oleju napędowego ON dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu od 01.01.2014r. do 31.12.2014r

 

Pytanie 1. Zwracam się z zapytaniem o możliwość podania cen. W ofercie przetargowej złożymy uśrednioną cenę z kraju lub z  Międzyborza z dnia 13.11.2013, ale po złożeniu oferty cena może ulec zmianie i nie będzie jednakowa cena przez czas trwania umowy. W zastosowaniu systemu kart flotowych podstawą do rozliczeń jest ilość zakupionego paliwa oraz pozostałych towarów i usług zgodnie z cenami obowiązującymi na danej stacji "z pylonu" w dniu dokonania transakcji.

 

Ad. Zamawiający w ofercie przetargowej prosi o podanie ceny hurtowej oleju napędowego z dnia 13.11.2013r. zamieszczonej na stronie internetowej PKN ORLEN, dodanie zaproponowanej przez siebie marży (%), oraz pomniejszenie wartości oferty o proponowany przez siebie upust (%). Cena hurtowa paliwa będzie ceną zmienną przez cały okres trwania umowy (wg  ceny hurtowej oleju napędowego zamieszczonej na stronie PKN ORLEN w dniu tankowania pojazdu), stała natomiast będzie marża (%) oraz zaproponowany upust (%)

 

Pytanie 2. Czy istnieje możliwość zmiany zapisu i naliczania upustu od cen jednostkowych brutto.

 

Ad. 2 Zamawiający nie dopuszcza zmiany zapisu i naliczenia upustu od cen jednostkowych brutto.

 

Pytanie 3. Czy istnieje możliwość zaakceptowania przedstawionego w załączeniu wzoru umowy na bezgotówkowe tankowanie przy użyciu kart flotowych z uwzględnieniem zapisów z SIWZ istotne warunki umowy.

 

Ad. 3 Zamawiający akceptuje  przedstawiony wzór umowy na bezgotówkowe tankowanie przy użyciu kart flotowych z uwzględnieniem zapisów z SIWZ istotne warunki umowy.

 

Pytanie 4. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość dołączenia już do właściwej umowy załącznika w postaci Ogólnych Warunków Używania Kart Wykonawcy, pod warunkiem, że nie są one sprzeczne z postanowieniami Umowy oraz warunkami SIWZ.

 

Ad. 4 Zamawiający dopuszcza możliwość dołączenia już do właściwej umowy załącznika w postaci Ogólnych Warunków Używania Kart Wykonawcy, pod warunkiem, że nie są one sprzeczne z postanowieniami Umowy oraz warunkami SIWZ.

 

Pytanie 5. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość dopisania kolejnego zdania  „Wykonawca daje możliwość tankowania paliwa na wszystkich swoich stacjach, umożliwiających dokonywanie transakcji przy użyciu kart paliwowych. Czy Zamawiający może zaakceptować taką sytuację i w przypadku ewentualnej modernizacji lub wyłączenia ze sprzedaży danej stacji dokonywać transakcji na innej stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby stacji modernizowanej (w okresie realizacji umowy może zaistnieć ewentualność jej modernizacji – dostosowanie standardu do wymogów Unii Europejskiej)?

 

Ad 5 Zamawiający nie dopuszcza możliwości dopisania kolejnego zdania  „Wykonawca daje możliwość tankowania paliwa na wszystkich swoich stacjach, umożliwiających dokonywanie transakcji przy użyciu kart paliwowych.”

 

 

/-/ Eugeniusz Grzegorowski

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Międzyborzu

 

drukuj pobierz pdf    

wstecz

Informacje ogólne

Przetargi